Stanowisko do badania i kalibracji mierników temperatury
Stanowisko do badania dokładności, liniowości i najważniejszych charakterystyk powszechnie spotykanych przyrządów do pomiaru temperatury. Idealne do badania i kalibracji mierników z zastosowaniem bloku grzewczego. Umożliwia podłączenie do 6 czujników oraz porównanie wyników z czujnikiem wzorcowym.
Stanowisko dydaktyczne do badania i kalibracji mierników temperatury jest urządzeniem nastawianym na blat. W zestawie dostarczonych jest osiem różnego rodzaju przyrządów do pomiaru temperatury. Urządzenie umożliwia porównywanie charakterystyk pomiarowych tych przyrządów oraz wykonywanie ich kalibracji. Stanowisko posiada wbudowany czujnik, który wskazuje dokładną temperaturę odniesienia, a na wyświetlaczu tuż obok wskazywane jest ciśnienie atmosferyczne. Na podstawie zmierzonych danych automatycznie jest obliczany również punkt wrzenia wody w odniesieniu do panującego ciśnienia.
Studenci umieszczają kruszony lód w izolowanym pojemniku na lód oraz czystą wodę w pojemniku z grzałką. Woda podgrzewana jest stopniowo tak, aby możliwym było wykonanie dokładnych pomiarów. W zbiorniku z grzałką zainstalowane jest zabezpieczenie, które wyłącza grzałkę, jeśli poziom wody w zbiorniku jest zbyt niski. Zbiornik wyposażony jest w odpływ, który ułatwia odprowadzenie podgrzanej wody do kanalizacji. Na przedniej ściance umieszczono wskaźnik temperatury odniesienia.
Na prawo od wskaźnika temperatury odniesienia znajduje się okienko, które umożliwia przeprowadzenie eksperymentów z wykorzystaniem bezkontaktowego miernika temperatury na podczerwień. Eksperyment ten polega na skierowaniu przyrządu pomiarowego na matowo czarny fragment powierzchni zbiornika, a następnie na fragment wykonany ze stali szczotkowanej. Ma on na celu wskazać na wpływ emisyjności powierzchni na pomiary wykonane tą techniką.
Wymiary i waga: 920 mm x 600 mm x 500 mm, 41 kg
Każdy moduł i stanowisko eksperymentalne wyposażone są w instrukcję obsługi i/lub materiał dydaktyczny[1].
Gwarancja: 5 lat
Stanowisko umożliwia przeprowadzenie eksperymentów z zakresu:
- Symulacja działania platynowego termometru rezystancyjnego (PRT) z połączeniem dwu, trzy i czteroprzewodowym
- Źródła stałego napięcia i natężenia prądu
- Kalibracja i liniowość przyrządów do pomiaru temperatury oraz bezwładność temperaturowa
- Termiczny podczerwony pomiar temperatury powierzchni o różnej emisyjności
- Termopary połączone szeregowo i równolegle oraz efekt Seebecka
- Rezystancja w obwodach termopar
[1] Więcej na ten temat dowiesz się przesyłając zapytanie na:
System Akwizycji Danych do montażu na blacie – VDAS-B (MKII)
Urządzenie pozwala na wyświetlanie w czasie rzeczywistym dokonywanych pomiarów, przeprowadzanie kalkulacji, wyrysowywanie wykresów, a także zapisywanie danych na dysk komputera. Przeznaczone do współpracy z wybranymi stanowiskami dydaktycznymi firmy TecQuipment.
Wymiary i waga:
- VDAS-B do montażu na blacie: 330 mm x 205 mm x 45 mm, 2 kg
Dodatkowe informacje:
- Współpracuje z komputerami z systemem Microsoft Windows 7 lub nowszym
- Łączność z komputerem za pośrednictwem złącza USB
Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontakuj się z nami. Pomożemy Ci w każdej kwestii.
Nasz zespół jest gotowy, aby pomóc w każdej kwestii, jaką możesz napotkać. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz informacji, porady czy rozwiązania problemu.